Oversigt
Specifikation
AM-800480-050D

AM-800480-050D Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | AM-800480-050D |
|---|---|
| Panelmærke | Amson |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| AM-800480-050D pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
AM-800480-050D Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 188 PPI |
| Aspect Ratio | 15:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.045×0.135 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.135×0.135 mm (H×V) |
| Aktivt område | 108×64.8 mm (H×V) |
| Bezel Area | 110.7×67.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 120.7×75.8 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.9±0.1 mm |
| Holes & Brackets | Without |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
AM-800480-050D Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Sollys Læses | N |
AM-800480-050D Elektronik Feature
| Omvendt scanning | No |
|---|---|
| Driver IC | COG Built-in ILI6122 + ILI5960 |
AM-800480-050D Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
AM-800480-050D Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Interface Type | FPC |
