Oversigt
Specifikation
B140RTF01.0

B140RTF01.0 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | B140RTF01.0 |
|---|---|
| Panelmærke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14.0 inch, 1600×900 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| B140RTF01.0 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
B140RTF01.0 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1600(RGB)×900 (HD+) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 131 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0645×0.1935 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1935×0.1935 mm (H×V) |
| Vægt | 753g (Typ.) |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 309.6×174.15 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 6.2 (Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
B140RTF01.0 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Responstid | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Sollys Læses | N |
B140RTF01.0 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
B140RTF01.0 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
B140RTF01.0 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (2 ch, 6-bit) |
