Oversigt
Specifikation
CLAA102NA2CCN

CLAA102NA2CCN Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | CLAA102NA2CCN |
|---|---|
| Panelmærke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.2 inch, 1024×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| CLAA102NA2CCN pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
CLAA102NA2CCN Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 116 PPI |
| Aspect Ratio | 17:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0725×0.2175 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2175×0.2175 mm (H×V) |
| Vægt | 250g (Typ.) |
| Overflade | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 222.72×130.5 mm (H×V) |
| Bezel Area | 225.72×134.2 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 235.2×145.8 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 6.0 (Max.) mm |
| Holes & Brackets | Side mounting holes (6-M2) on left, right bezel |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
CLAA102NA2CCN Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Responstid | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 45/45/25/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.40/1.60 (Typ./Max.)(13 points) |
| Sollys Læses | N |
CLAA102NA2CCN Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 3.6W (Typ.) |
CLAA102NA2CCN Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | 500/600mA (Typ./Max.) |
CLAA102NA2CCN Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 250/350mA (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | STARCONN - 093F30-B0B01A, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
