Oversigt
Specifikation
CLAN070NQ06

CLAN070NQ06 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | CLAN070NQ06 |
|---|---|
| Panelmærke | CPT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| CLAN070NQ06 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
CLAN070NQ06 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 170 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0502×0.1432 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1506×0.1432 mm (H×V) |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 154.21×85.92 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 162.5×95.7 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.43/1.58 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
CLAN070NQ06 Optiske funktioner
| Visningstilstand | FFS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) |
| Responstid | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| transmissivitet | 4.1% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
CLAN070NQ06 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
CLAN070NQ06 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
CLAN070NQ06 Signal Interface
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Indgangsspænding til panel | 1.8//9.6/18/-6.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
