Oversigt
Specifikation
DLC0400KZG
DLC0400KZG Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | DLC0400KZG |
|---|---|
| Panelmærke | DLC |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 640×1136 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| DLC0400KZG pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | for iPhone 5 |
DLC0400KZG Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 640(RGB)×1136 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 325 PPI |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.026×0.078 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.078×0.078 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Aktivt område | 49.92×88.608 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 53.8×96.4 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.45/1.53 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Embeded (In-Cell Touch) |
DLC0400KZG Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 580 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 20 (Typ.)(Tr+Td); 25 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.308; Wy:0.326 |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
DLC0400KZG Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
DLC0400KZG Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S2P |
| Lampeform | 2 strings |
| Lampens levetid | 25K(Typ.) (Hours) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
DLC0400KZG Signal Interface
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklasse | MIPI (4 data lanes) |
| Indgangsspænding til panel | 1.8/5.7/-5.7V (Typ.)(DVDD/AVDDH/AVDDN) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - BM15A--0.8-22DS-0.35V, Pitch:0.35 mm, Pin:22 pins |
