Oversigt
Specifikation
ET058Z8B-NE0

ET058Z8B-NE0 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | ET058Z8B-NE0 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,5.8 inch, 1280×768 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| ET058Z8B-NE0 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
ET058Z8B-NE0 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1280(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 257 PPI |
| Aspect Ratio | 17:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.033×0.099 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.099×0.099 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Overflade | Clear |
| Aktivt område | 126.72×74.88 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 137.488×84.7 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.32 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
ET058Z8B-NE0 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 350 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 40% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 45/45/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| transmissivitet | 5.9% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
ET058Z8B-NE0 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
ET058Z8B-NE0 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
ET058Z8B-NE0 Signal Interface
| Signalkategori | Mini LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | Mini LVDS |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/10.9/20.0/-7.0V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Interface Type | FPC |
