Oversigt
Specifikation
F-51553GNBJ-LW-AEN

F-51553GNBJ-LW-AEN Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | F-51553GNBJ-LW-AEN |
|---|---|
| Panelmærke | Kyocera |
| descrition | STN-LCD ,2.8 inch, 128×64 |
| Paneltype | STN-LCD |
| F-51553GNBJ-LW-AEN pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
F-51553GNBJ-LW-AEN Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 128×64 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 50 PPI |
| Aspect Ratio | 2:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.500×0.500 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.500×0.500 mm (H×V) |
| Vægt | 33.0g (Max.) |
| Aktivt område | 63.98×31.98 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 89.7×49.8 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 6.0 (Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
F-51553GNBJ-LW-AEN Optiske funktioner
| Visningstilstand | STN, Blue mode |
|---|---|
| lysstyrke | 180 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 8 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | Monochrome () |
| Responstid | 160/190 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Sollys Læses | N |
F-51553GNBJ-LW-AEN Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 1S3P |
| Lampeform | Parallel |
| Lampespænding | 5.0V (Typ.) |
| Lampestrøm | 40mA (Typ.) |
| Interface Type | Pad |
| Lamp Driver Board | No |
F-51553GNBJ-LW-AEN Signal Interface
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklasse | CPU |
| Indgangsspænding til panel | 5.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 0.84/1.26mA (Typ./Max.) |
| Interface Type | FPC |
