Oversigt
Specifikation
LC550EQE-FHM1

LC550EQE-FHM1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LC550EQE-FHM1 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 3840×2160 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LC550EQE-FHM1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LC550EQE (FH)(M1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC550EQE-FHM1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 80 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.105×0.315 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.315×0.315 mm (H×V) |
| Vægt | 12.8/13.5Kgs (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 1209.6×680.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1214.6×685.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1226×706.8 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 22.6 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LC550EQE-FHM1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1200 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 8 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Hvid Variation | 1.54 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LC550EQE-FHM1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 86.79W (Typ.) |
LC550EQE-FHM1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 6 strings |
| Lampeform | 6 strings |
| Lampens levetid | 50K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 72.0±4.8V |
| Lampestrøm | 180mA (Typ.) |
| Lamper Strømforbrug | 79.83/85.02W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
LC550EQE-FHM1 Signal Interface
| Signalkategori | V-by-One |
|---|---|
| Signalklasse | V-by-One 8 lane |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 580/754mA (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 6.96/9.05W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
