Oversigt
Specifikation
LC600EGE-FJM3

LC600EGE-FJM3 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LC600EGE-FJM3 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,60 inch, 3840×2160 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LC600EGE-FJM3 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LC600EGE (FJ)(M3) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
LC600EGE-FJM3 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 74 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.11435x0.34305 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.34305x0.34305 mm (H×V) |
| Vægt | 18.0/18.8Kgs (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 3%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1317.31×740.988 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1332.3×746.0 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1341.1×767.4 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 32.4 (Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LC600EGE-FJM3 Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 390 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1100 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M/1.07B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 95% sRGB |
| Responstid | 9 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Hvid Variation | 1.54 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LC600EGE-FJM3 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 86.1W (Typ.) |
LC600EGE-FJM3 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 204.6±19.8V |
| Lampestrøm | 180mA (Typ.) |
| Lamper Strømforbrug | 73.7/80.8W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
LC600EGE-FJM3 Signal Interface
| Signalkategori | V-by-One |
|---|---|
| Signalklasse | V-by-One 8 lane |
| Indgangsspænding til panel | 12.7V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 0.98/1.27A (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 12.4/16.1W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-RXE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
