Oversigt
Specifikation
LC650EQF-PHF1

LC650EQF-PHF1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LC650EQF-PHF1 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,65 inch, 3840×2160 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LC650EQF-PHF1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LC650EQF (PH)(F1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Bemærkninger | Surface Luminance, white 3D: 170 cd/m² |
LC650EQF-PHF1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 68 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.124×0.372 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.372×0.372 mm (H×V) |
| Vægt | 21.9/23.65Kgs (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1428.48×803.52 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1443.9×827.3 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 22.6/28.9 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LC650EQF-PHF1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M/1.07B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 5 (Typ.)(G to G); 8 (Typ.)(MPRT) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Hvid Variation | 1.54 (Max.)(9 points) |
| 3D-skærm | |
| Sollys Læses | N |
LC650EQF-PHF1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 112.3W (Typ.) |
LC650EQF-PHF1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 87.9V |
| Lampestrøm | 195mA |
| Lamper Strømforbrug | 102.8/111.4W (Typ.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
LC650EQF-PHF1 Signal Interface
| Signalkategori | V-by-One |
|---|---|
| Signalklasse | V-by-One 16 lane |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 0.8/1.05A (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 9.5/12.4W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-RE51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
