Oversigt
Specifikation
LD550EUD-UFB1

LD550EUD-UFB1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LD550EUD-UFB1 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 1920×1080 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LD550EUD-UFB1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LD550EUD (UF)(B1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Bemærkninger | Basic PD |
LD550EUD-UFB1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 40 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.210×0.630 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.630×0.630 mm (H×V) |
| Vægt | 17.5/18.0Kgs (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 10%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 1209.6×680.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 1219.4×690.2 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1239.2×710 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 17.1/31.4 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape / Portrait |
| Berøringspanel | Without |
LD550EUD-UFB1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | S-IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1300 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M/1.06B (8-bit / 8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 12 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.281; Wy:0.288 |
| Hvid Variation | 1.43/1.67 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LD550EUD-UFB1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 120Hz+120Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 117.2W (Typ.) |
LD550EUD-UFB1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 60K(Typ.) (Hours) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | 109.2/120W (Typ./Max.) |
LD550EUD-UFB1 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (4 ch, 8/10-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 665/865mA (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 8.0/10.4W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-R51S-HF, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
