Oversigt
Specifikation
LM230WF9-SSB1

LM230WF9-SSB1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LM230WF9-SSB1 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,23.0 inch, 1920×1080 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LM230WF9-SSB1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LM230WF9 (SS)(B1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
LM230WF9-SSB1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 95 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0884×0.2652 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2652×0.2652 mm (H×V) |
| Vægt | 2.34/2.46Kgs (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 509.184×286.416 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 518.8×304.4 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 12.9 (Typ.) mm |
| Holes & Brackets | Rear mounting holes |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LM230WF9-SSB1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 250 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 14 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LM230WF9-SSB1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 15.8W (Typ.) |
LM230WF9-SSB1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type (Bottom side) |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 14S4P |
| Lampeform | 4 strings |
| Lampens levetid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 43±2.6V |
| Lampestrøm | 75/80mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 12.9/13.7W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Lamp Driver Board | No |
LM230WF9-SSB1 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 5.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 580/720mA (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 2.9/3.6W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Signal Interface | UJU - IS100-L30O-C23, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
