Oversigt
Specifikation
LM270WQ6-SSA1

LM270WQ6-SSA1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LM270WQ6-SSA1 |
|---|---|
| Panelmærke | LG Display |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,27.0 inch, 2560×1440 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LM270WQ6-SSA1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | LM270WQ6 (SS)(A1) |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Bemærkninger | 27" QHD Neo I Adobe RGB (Dell); Borderless |
LM270WQ6-SSA1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 2560(RGB)×1440 (Quad-HD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 108 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.077×0.231 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2331×0.2331 mm (H×V) |
| Vægt | 2.60Kgs |
| Overflade | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 596.74×335.66 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 608.8×355.3 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 11.5/15.0 (Typ./Max.) mm |
| Holes & Brackets | Rear mounting holes (9-M3) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LM270WQ6-SSA1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | IPS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 300 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 109% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 14 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.33 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LM270WQ6-SSA1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 36.0W (Typ.) |
LM270WQ6-SSA1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | GB-r LED |
| Lampens levetid | 30K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 50.8/56.0V (Typ.)(V_G/V-B) |
| Lampestrøm | 70/70mA (Typ.)(I-G/I-GB) |
| Lamper Strømforbrug | 29.9/32.1W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Lamp Driver Board | No |
LM270WQ6-SSA1 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (4 ch, 10-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 10.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 0.8/1.0A (Typ./Max.) |
| Panel Strømforbrug | 8.0/10.9W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Signal Interface | UJU - IS050-C51B-C39-A, Pitch:0.5 mm, Pin:51 pins |
