Oversigt
Specifikation
LQ022B8UD04

LQ022B8UD04 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LQ022B8UD04 |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.2 inch, 176×220 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LQ022B8UD04 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Bemærkninger | Right-Down 2 in 1 FPC for Signal and LED power. |
LQ022B8UD04 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 176(RGB)×220 (QCIF+) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 128 PPI |
| Aspect Ratio | 4:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.066×0.198 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.198×0.198 mm (H×V) |
| Vægt | 12.1g (Typ.) |
| Aktivt område | 34.848×43.56 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 42.1×56.6 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 4.2 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
LQ022B8UD04 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transflective |
|---|---|
| lysstyrke | 50 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 60 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Responstid | 18/45 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 30/30/30/30 (Typ.)(CR>5) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 12 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.340 |
| Refleksionsforhold | 11% (Typ.) |
| Sollys Læses | Y |
LQ022B8UD04 Elektronik Feature
| Omvendt scanning | No |
|---|---|
| Driver IC | Built-in LR38825 + LH169CH |
LQ022B8UD04 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S1P |
| Lampeform | 1 string |
| Lampestrøm | 20mA (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
LQ022B8UD04 Signal Interface
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklasse | CPU |
| Indgangsspænding til panel | 3/3V (Typ.)(VEE/VDD) |
| Indgangsstrøm for panel | 5.5/2.0mA (Typ.)(IEE/IDD) |
| Interface Type | FPC |
