Oversigt
Specifikation
LQ042T5DZ01A

LQ042T5DZ01A Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LQ042T5DZ01A |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.2 inch, 480×272 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LQ042T5DZ01A pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 85 °C |
| Stuetemperatur | -40 ~ 85 °C |
LQ042T5DZ01A Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×272 (WQVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 131 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.066×0.198 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.198×0.198 mm (H×V) |
| Aktivt område | 92.88×52.632 mm (H×V) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LQ042T5DZ01A Optiske funktioner
| Visningstilstand | ASV, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Sollys Læses | N |
LQ042T5DZ01A Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
LQ042T5DZ01A Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | CMOS (1 ch, 6-bit) |
