Oversigt
Specifikation
LQ064A5CG01T

LQ064A5CG01T Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LQ064A5CG01T |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,6.4 inch, 480×234 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LQ064A5CG01T pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -30 ~ 85 °C |
| Stuetemperatur | -40 ~ 90 °C |
| Vibrationsmodstand | 2.9G (28.4 m/s²) |
| Bemærkninger | Embeded signal controller board, NTSC(M) system standards. LQ064A5CG01T is new TAP version of LQ064A5CG01 |
LQ064A5CG01T Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×234 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 83 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.090×0.417 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.270×0.417 mm (H×V) |
| Vægt | 365±10g |
| Aktivt område | 129.6×97.6 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 153×122 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 21.0 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LQ064A5CG01T Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 100 : 1 (Min.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | Full color () |
| Responstid | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/40/65 (Typ.)(CR≥5) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Sollys Læses | N |
LQ064A5CG01T Elektronik Feature
| Omvendt scanning | Yes (180°) |
|---|
LQ064A5CG01T Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 1 pcs |
| Lampens levetid | 10K(Min.) (Hours) |
| Lamp Driver Board | Embedded (Inverter) |
LQ064A5CG01T Signal Interface
| Signalkategori | Analog |
|---|---|
| Signalklasse | Composite Video (NTSC/PAL) |
| Indgangsspænding til panel | 13.8V (Typ.)(VIN) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | molex - 53014-1010, Pitch:2.0 mm, Pin:10 pins |
