Oversigt
Specifikation
LQ156T3LW03

LQ156T3LW03 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LQ156T3LW03 |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,15.6 inch, 1366×768 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LQ156T3LW03 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -25 ~ 70 °C |
LQ156T3LW03 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1366(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 100 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.084×0.252 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.252×0.252 mm (H×V) |
| Vægt | 950g (Max.) |
| Overflade | Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 344.232×193.536 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 363.8×215.9 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 10.8 (Typ.) mm |
| Holes & Brackets | Side mounting holes (4-M3) on left, right bezel |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LQ156T3LW03 Optiske funktioner
| Visningstilstand | ASV, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Color Gamut | 76% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.337 |
| Hvid Variation | 1.43 (Max.)(5 points) |
| Sollys Læses | N |
LQ156T3LW03 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
LQ156T3LW03 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 70K(Typ.) (Hours) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Lamp Driver Board | 1.3/1.5A (Typ./Max.) |
LQ156T3LW03 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 5.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 260/440mA (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Interface Position | |
| Signal Interface | JAE - FI-XB30SSRLA-HF16, Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
