Oversigt
Specifikation
LSC550FN18-W

LSC550FN18-W Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LSC550FN18-W |
|---|---|
| Panelmærke | SAMSUNG |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,55 inch, 3840×2160 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LSC550FN18-W pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
LSC550FN18-W Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 3840(RGB)×2160 (UHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 80 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.105×0.315 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.315×0.315 mm (H×V) |
| Vægt | 2.33Kgs (Typ.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 2.3%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1209.6×680.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1219.6×692 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.3 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LSC550FN18-W Optiske funktioner
| Visningstilstand | SVA, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 4700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 1.07B (8-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Responstid | 8 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| transmissivitet | 4.9% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
LSC550FN18-W Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
LSC550FN18-W Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
LSC550FN18-W Signal Interface
| Signalkategori | V-by-One |
|---|---|
| Signalklasse | V-by-One 8 lane |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 0.97/1.35A (Typ./Max.) |
| Interface Type | Connector |
