Oversigt
Specifikation
RX024A-03

RX024A-03 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | RX024A-03 |
|---|---|
| Panelmærke | ROGIN |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.4 inch, 480×234 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| RX024A-03 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
RX024A-03 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480×234 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Delta |
| Pixel Density | 120 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.100×0.1525 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Aktivt område | 48×35.685 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 54.8×47.15 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.85/2.9 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
RX024A-03 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 65/65/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Sollys Læses | N |
RX024A-03 Elektronik Feature
| Total strømforbrug | 250mW (Typ.) |
|---|---|
| Driver IC | Built-in OTA5182A |
RX024A-03 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 2 pcs |
| Lampeform | Parallel |
| Lampens levetid | 50K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 3.2V (Typ.) |
| Lampestrøm | 30/40mA (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
RX024A-03 Signal Interface
| Signalkategori | Serial RGB |
|---|---|
| Signalklasse | Serial RGB (8-bit) + SPI |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/3.3V (Typ.)(VCC/IOVCC) |
| Interface Type | FPC |
