Oversigt
Specifikation
S035Q09-1

S035Q09-1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | S035Q09-1 |
|---|---|
| Panelmærke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| S035Q09-1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
S035Q09-1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 115 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.073×0.219 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.219×0.219 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Overflade | Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 70.08×52.56 mm (H×V) |
| Bezel Area | 73.1×55.5 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 76.9×63.84 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 3.27 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
S035Q09-1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 400 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 61% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 8/17 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 12 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
S035Q09-1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Driver IC | COG Built-in SSD2119 |
S035Q09-1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 6S1P |
| Lampeform | 1 string |
| Lampens levetid | 25K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 19.2/19.8V (Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 20/25mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 384/495mW (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
S035Q09-1 Signal Interface
| Signalkategori | CPU/RGB/SPI |
|---|---|
| Signalklasse | 8/9/16/18-bit 6800/8080 parallel, 6/9/16/18-bit RGB, SPI |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/3.3V (Typ.)(VCI/VDDIO) |
| Interface Type | FPC |
