Oversigt
Specifikation
S088WX03

S088WX03 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | S088WX03 |
|---|---|
| Panelmærke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.8 inch, 1280×320 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| S088WX03 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Bemærkninger | 2/5 cut of 10.1 inch |
S088WX03 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1280(RGB)×320 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 149 PPI |
| Aspect Ratio | >3:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0565×0.1695 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1695×0.1695 mm (H×V) |
| Vægt | 97g (Typ.) |
| Aktivt område | 216.96×54.24 mm (H×V) |
| Bezel Area | 551.2×57.84 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 229.66×67.5 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 3.5/6.2 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
S088WX03 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 600 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/65/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.312; Wy:0.349 |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
S088WX03 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
S088WX03 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S9P |
| Lampeform | Array |
| Lampens levetid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 12.8/13.2V (Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 180/225mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 2.3/2.97W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
S088WX03 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/11/20/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Indgangsstrøm for panel | 85.6/55.9/0.68/0.68mA (Typ.)(DIDD/AIDD/IGH/IGL) |
| Interface Type | Connector |
