Oversigt
Specifikation
TM040YVZG31

TM040YVZG31 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YVZG31 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YVZG31 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM040YVZG31 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×800 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 235 PPI |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Vægt | 41g (Typ.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 1%), Hard coating (4H) |
| Aktivt område | 51.84×86.4 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 63×103 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 3.28±0.25 mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
| Paneldæksel | With Cover Lens |
TM040YVZG31 Optiske funktioner
| Visningstilstand | SFT, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 67% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.295; Wy:0.321 |
| Hvid Variation | 1.18/1.25 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
TM040YVZG31 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
TM040YVZG31 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 8S1P |
| Lampeform | 1 string |
| Lampespænding | 23.2/25.6/27.2V (Min./Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 20/25mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 512mW (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
TM040YVZG31 Signal Interface
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklasse | MIPI (2 data lanes) |
| Indgangsspænding til panel | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVDD/VDD) |
| Interface Type | FPC |
