Oversigt
Specifikation
TS104SAATC01-00

TS104SAATC01-00 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TS104SAATC01-00 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 800×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TS104SAATC01-00 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | TM104SCH01 |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TS104SAATC01-00 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×600 (SVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 96 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.088×0.264 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.264×0.264 mm (H×V) |
| Vægt | 283g (Typ.) |
| Overflade | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 211.2×158.4 mm (H×V) |
| Bezel Area | 215.0×162.0 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 236×176.9 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 5.60 (Typ.) mm |
| Holes & Brackets | Face mounting holes (4 pcs) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
TS104SAATC01-00 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 230 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 12 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.311; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
TS104SAATC01-00 Elektronik Feature
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Time Controller (T-CON) | Need external T-CON |
TS104SAATC01-00 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 1 pcs |
| Lampespænding | 520±52V |
| Lampestrøm | 3.0/5.5/7.0mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampefrekvens | 40/60/80KHz (Min./Typ./Max.) |
| Lampestartspænding | 890V (Max.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
TS104SAATC01-00 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | TTL (1 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/9.8/22.0/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL) |
| Indgangsstrøm for panel | 11/50/0.3/0.51mA (Typ.)(ICC/IAVDD/IGH/IGL) |
| Spænding til skærm signaler | 0≤VIL≤0.2VCC; 0.8VCC≤VIH≤VCC |
| Interface Type | FPC |
