Oversigt
Specifikation
V201V4-T01

V201V4-T01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | V201V4-T01 |
|---|---|
| Panelmærke | CMO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 640×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| V201V4-T01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
V201V4-T01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 640(RGB)×480 (VGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 39 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.2125×0.6375 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.6375×0.6375 mm (H×V) |
| Vægt | 2.46±0.1Kgs |
| Overflade | Antiglare, Antireflection |
| Aktivt område | 408×306 mm (H×V) |
| Bezel Area | 412.0×310.0 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 466×329.3 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 35.48±1.0 mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
V201V4-T01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 450 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 75% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 5/11 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.285; Wy:0.293 |
| Hvid Variation | 1.60 (Max.)(5 points) |
| Sollys Læses | N |
V201V4-T01 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
V201V4-T01 Backlight System
| Lampens position | Direct light type |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 4 pcs |
| Lampeform | U shape |
| Lampens levetid | 60K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 1490V (Typ.) |
| Lampestrøm | 5.0±0.5mA |
| Lampefrekvens | 50/70KHz (Min./Max.) |
| Lampestartspænding | 2100/2250V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
V201V4-T01 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (2 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/10/24/-5.6V (V33V/VAA/VGH/VGL) |
| Indgangsstrøm for panel | 70/150/3/3mA (I33V/IAA/IGH/IGL) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | P-TWO - AF7501-N2G1Z, Pitch:0.5 mm, Pin:50 pins |
