Oversigt
Specifikation
28QVF1H

28QVF1H Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | 28QVF1H |
|---|---|
| Panelmærke | SII |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| 28QVF1H pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | Right side 2 in 1 FPC; CPU (8/9/16/18bit) |
28QVF1H Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 240(RGB)×320 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 141 PPI |
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.060×0.180 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.180×0.180 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Overflade | Clear, Hard coating |
| Aktivt område | 43.2×57.6 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 49×69 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.06 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape / Portrait |
| Berøringspanel | Without |
28QVF1H Optiske funktioner
| Visningstilstand | FFS, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 72% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Sollys Læses | N |
28QVF1H Elektronik Feature
| Total strømforbrug | 297mW (Typ.) |
|---|---|
| Driver IC | Built-in R61505V(W) |
28QVF1H Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S1P |
| Lampeform | 1 string |
| Lamper Strømforbrug | 260mW (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
28QVF1H Signal Interface
| Signalkategori | CPU |
|---|---|
| Signalklasse | CPU |
| Panel Strømforbrug | 37mW (Typ.) |
| Interface Type | FPC |
