Oversigt
Specifikation
BA070WS1-300

BA070WS1-300 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | BA070WS1-300 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| BA070WS1-300 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -10 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Bemærkninger | CABC |
BA070WS1-300 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 169 PPI |
| Aspect Ratio | 17:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.050×0.150 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.150×0.150 mm (H×V) |
| Vægt | 110g (Typ.) |
| Overflade | Glare (Haze 0%) |
| Aktivt område | 153.6×90 mm (H×V) |
| Bezel Area | 156.0×93.0 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 165.75×105.39 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.8±0.2 mm |
| Holes & Brackets | Without |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
BA070WS1-300 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 250 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 70/70/65/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.33/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
BA070WS1-300 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
| Total strømforbrug | 1.8W (Max.) |
BA070WS1-300 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 12K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 9.3/9.9V (Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 140mA (Typ.) |
| Lamper Strømforbrug | 1.3W (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
BA070WS1-300 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/11/20/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Interface Type | FPC |
