Oversigt
Specifikation
BA070WS2-101

BA070WS2-101 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | BA070WS2-101 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 600×1024 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| BA070WS2-101 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | 9 chips / 12 chips |
BA070WS2-101 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 600(RGB)×1024 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 170 PPI |
| Aspect Ratio | 10:17 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0496×0.1488 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1488×0.1488 mm (H×V) |
| Overflade | Without Polarizer |
| Aktivt område | 89.28×152.37 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 93.28×161.5 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
BA070WS2-101 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| transmissivitet | 5.31% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
BA070WS2-101 Elektronik Feature
| Driver IC | Suggest HX8279-A, EK79023AA |
|---|
BA070WS2-101 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
