Oversigt
Specifikation
BA070WS2-102

BA070WS2-102 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | BA070WS2-102 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| BA070WS2-102 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | 1 chip / 9 chips |
BA070WS2-102 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1024(RGB)×600 (WSVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 170 PPI |
| Aspect Ratio | 17:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0496×0.1488 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1488×0.1488 mm (H×V) |
| Vægt | 46g |
| Overflade | Without Polarizer |
| Aktivt område | 152.37×89.28 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 161.4×99.6 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
BA070WS2-102 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 700 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| transmissivitet | 4.9% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
BA070WS2-102 Elektronik Feature
| Driver IC | Suggest NT51008 + NT52003, HX8282 + HX8696 |
|---|
BA070WS2-102 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
