Oversigt
Specifikation
BA070WV4-200

BA070WV4-200 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | BA070WV4-200 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| BA070WV4-200 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | 1 chip / 9 chips |
BA070WV4-200 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 134 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0642×0.1790 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1926×0.1790 mm (H×V) |
| Overflade | Without Polarizer |
| Aktivt område | 154.08×85.92 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 162.2×95.7 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
BA070WV4-200 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 75/75/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.304; Wy:0.339 |
| transmissivitet | 6.03% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
BA070WV4-200 Elektronik Feature
| Driver IC | COG Suggest ILI6128B + ILI5960, HX8264-D06 + HX8664-B |
|---|
BA070WV4-200 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
