Oversigt
Specifikation
EJ070NA-01G

EJ070NA-01G Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | EJ070NA-01G |
|---|---|
| Panelmærke | CHIMEI INNOLUX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| EJ070NA-01G pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Bemærkninger | DE/SYNC model selectable; 2 in 1 FPC (Z shape) |
EJ070NA-01G Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 134 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0642×0.1790 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1926×0.1790 mm (H×V) |
| Vægt | 117g (Typ.) |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 154.08×85.92 mm (H×V) |
| Bezel Area | 156.7×89.1 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 164.9×100 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 3.35±0.3 mm |
| Holes & Brackets | Without |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
EJ070NA-01G Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 250 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Dithering) |
| Color Gamut | 50% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.33/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
EJ070NA-01G Elektronik Feature
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Total strømforbrug | 1.90W (Typ.) |
| Time Controller (T-CON) | Embedded T-CON |
EJ070NA-01G Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampeform | Array |
| Lampens levetid | 20K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 9.3±0.6V |
| Lampestrøm | 170/180/200mA (Min./Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 1.674W (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
EJ070NA-01G Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 6/8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/10.4/16.0/-7.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
| Indgangsstrøm for panel | 4.0/20.0/0.2/0.2mA (Typ.)(IDVDD/IAVDD/IGH/IGL) |
| Panel Strømforbrug | 226mW (Typ.) |
| Spænding til skærm signaler | 0≤VIL≤0.3DVDD; 0.7DVDD≤VIH≤DVDD |
| Interface Type | FPC |
