Oversigt
Specifikation
EMA-100503

EMA-100503 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | EMA-100503 |
|---|---|
| Panelmærke | eMagin |
| descrition | AM-OLED ,0.77 inch, 1280×1024 |
| Paneltype | AM-OLED |
| EMA-100503 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -45 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -55 ~ 90 °C |
EMA-100503 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1280(LCR)×1024 (SXGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | LCR Vertical Stripe |
| Pixel Density | 2116 PPI |
| Aspect Ratio | 5:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.004×0.012 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.012×0.012 mm (H×V) |
| Vægt | 2.5g (Typ.) |
| Aktivt område | 15.36×12.29 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 22.94×16.45 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 5.93±0.5 mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
EMA-100503 Optiske funktioner
| lysstyrke | 900 cd/m² (Typ.) |
|---|---|
| Kontrastforhold | 1000 : 1 (Min.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | Grayscale(W) (8-bit) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.360 |
| 3D-skærm | |
| Sollys Læses | Y |
EMA-100503 Elektronik Feature
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Total strømforbrug | 200/500mW (Typ./Max.) |
EMA-100503 Backlight System
| Lampetype | self |
|---|
EMA-100503 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB |
| Indgangsspænding til panel | 2.5/5.0/-1.5V (Typ.)(VDD/VAN/VPG) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | HRS - DF12D(3.0)-50DP-0.5V, Pitch:0.5 mm, Pin:50 pins |
