Oversigt
Specifikation
LP171WP5

LP171WP5 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LP171WP5 |
|---|---|
| Panelmærke | LG.Philips LCD |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,17.1 inch, 1440×900 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LP171WP5 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
LP171WP5 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1440(RGB)×900 (WXGA+) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 99 PPI |
| Aspect Ratio | 16:10 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.085×0.255 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.255×0.255 mm (H×V) |
| Aktivt område | 367.2×229.5 mm (H×V) |
| Form Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
LP171WP5 Optiske funktioner
| Visningstilstand | Transmissive |
|---|---|
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Sollys Læses | N |
LP171WP5 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|
LP171WP5 Backlight System
| Lampens position | Edge light type (Bottom side) |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 2 pcs |
| Lampeform | Straight |
LP171WP5 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (2 ch, 6-bit) |
