Oversigt
Specifikation
LQ030B7DD15H

LQ030B7DD15H Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LQ030B7DD15H |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 320×320 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LQ030B7DD15H pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Alias | - |
| Opbevaringstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Driftstemperatur. | -10 ~ 60 °C |
| Vibration | - |
LQ030B7DD15H Mekaniske egenskaber
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Driftstemperatur. | -10 ~ 60 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 320(RGB)×320 |
| Dot pitch (mm) | 0.056×0.168 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.168×0.168 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 53.76(H) × 53.76(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 1:1 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vægt | - |
| Behandling | Hard coating |
LQ030B7DD15H Optiske funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Driftstemperatur. | -10 ~ 60 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 320(RGB)×320 |
| Dot pitch (mm) | 0.056×0.168 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.168×0.168 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 53.76(H) × 53.76(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 1:1 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vægt | - |
| Behandling | Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | - |
| Kontrastforhold | 70:1 (Typ.) (Transmissive) 5:1 (Typ.) (Reflective) |
| Synsvinkel | - |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transflective |
| Bedste visning på | - |
| Respons (ms) | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | 262K (6-bit) |
| Udendørs sigtbarhed | Sunlight Readable |
| transmissivitet | - |
| 3D Type | - |
| Reflektion | 4/6% (Min./Typ.) |
LQ030B7DD15H Signal Interface
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Driftstemperatur. | -10 ~ 60 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 320(RGB)×320 |
| Dot pitch (mm) | 0.056×0.168 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.168×0.168 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 53.76(H) × 53.76(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 1:1 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vægt | - |
| Behandling | Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | - |
| Kontrastforhold | 70:1 (Typ.) (Transmissive) 5:1 (Typ.) (Reflective) |
| Synsvinkel | - |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transflective |
| Bedste visning på | - |
| Respons (ms) | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | 262K (6-bit) |
| Udendørs sigtbarhed | Sunlight Readable |
| transmissivitet | - |
| 3D Type | - |
| Reflektion | 4/6% (Min./Typ.) |
| Spændingsforsyning | 5.0/3.3/15/-10V (Typ.)(VSHA/VSHD/VDD/VEE) |
| Nuværende forsyning | 4.0/1.8/0.05/-0.05 (Typ.)(ISHA/ISHD/IDD/IEE) |
| Logisk spænding | - |
| Position | - |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | Pin Configuration |
LQ030B7DD15H Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Driftstemperatur. | -10 ~ 60 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 320(RGB)×320 |
| Dot pitch (mm) | 0.056×0.168 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.168×0.168 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 53.76(H) × 53.76(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 1:1 (H:V) |
| Orientering | Landscape type |
| Vægt | - |
| Behandling | Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | - |
| Kontrastforhold | 70:1 (Typ.) (Transmissive) 5:1 (Typ.) (Reflective) |
| Synsvinkel | - |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transflective |
| Bedste visning på | - |
| Respons (ms) | 30/50 (Typ.)(Tr/Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | 262K (6-bit) |
| Udendørs sigtbarhed | Sunlight Readable |
| transmissivitet | - |
| 3D Type | - |
| Reflektion | 4/6% (Min./Typ.) |
| Spændingsforsyning | 5.0/3.3/15/-10V (Typ.)(VSHA/VSHD/VDD/VEE) |
| Nuværende forsyning | 4.0/1.8/0.05/-0.05 (Typ.)(ISHA/ISHD/IDD/IEE) |
| Logisk spænding | - |
| Position | Edge light type |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | - |
| Udskiftning | - |
| Form | - |
| Livstid | - |
