Oversigt
Specifikation
LS052T3SX12

LS052T3SX12 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LS052T3SX12 |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | CG-Silicon ,5.2 inch, 1080×1920 |
| Paneltype | CG-Silicon |
| LS052T3SX12 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 70 °C |
| Bemærkninger | Sensor On Lens, for Sony |
LS052T3SX12 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1080(RGB)×1920 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 427 PPI |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0198×0.0594 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.0594×0.0594 mm (H×V) |
| Vægt | 16g (Typ.) |
| Aktivt område | 64.152×114.048 mm (H×V) |
| Bezel Area | 64.75×114.65 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 66.16×120.95 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.29 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
LS052T3SX12 Optiske funktioner
| Visningstilstand | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 900 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 90% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 15/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.305; Wy:0.320 |
| Hvid Variation | 1.25/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LS052T3SX12 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in R63315 |
LS052T3SX12 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 6S2P |
| Lampeform | 2 strings |
| Lampestrøm | 20/30mA (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
LS052T3SX12 Signal Interface
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklasse | MIPI (4 data lanes) |
| Indgangsspænding til panel | 1.8/5.6/-5.6V (Typ.)(VDDI/VSP/VSN) |
| Indgangsstrøm for panel | 17/14.5/10mA (Typ.)(IDDI/IPS/ISN) |
| Interface Type | Connector |
