Oversigt
Specifikation
LS057T1SX01

LS057T1SX01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LS057T1SX01 |
|---|---|
| Panelmærke | SHARP |
| descrition | CG-Silicon ,5.7 inch, 1080×1920 |
| Paneltype | CG-Silicon |
| LS057T1SX01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 70 °C |
LS057T1SX01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1080(RGB)×1920 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 385 PPI |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0219×0.0657 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.0567×0.0657 mm (H×V) |
| Vægt | 45.5g (Typ.) |
| Aktivt område | 70.956×126.44 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 75.96×153.46 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.14 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Embeded (Projected Capacitive Touch) |
| Paneldæksel | With Cover Lens |
LS057T1SX01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 460 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 1400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 95% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 32 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.300; Wy:0.320 |
| Hvid Variation | 1.18/1.25 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
LS057T1SX01 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in NT35695 |
LS057T1SX01 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 8S2P |
| Lampeform | 2 strings |
| Lampestrøm | 20mA (Typ.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
LS057T1SX01 Signal Interface
| Signalkategori | MIPI |
|---|---|
| Signalklasse | MIPI (4 data lanes) |
| Indgangsspænding til panel | 1.8/3.1/5.5/-5.5V (VDDI/VDD/VSP/VSN) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | HRS - BM20B(0.6)-10DS-0.4V(51), Pitch:0.4 mm, Pin:10 pins |
