Oversigt
Specifikation
LTN140AT16-D01

LTN140AT16-D01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | LTN140AT16-D01 |
|---|---|
| Panelmærke | SAMSUNG |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,14.0 inch, 1366×768 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| LTN140AT16-D01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | 0XGN4N |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Bemærkninger | Dell P/N:0XGN4N |
LTN140AT16-D01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1366(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 112 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0755×0.2265 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2265×0.2265 mm (H×V) |
| Vægt | 330/350g (Typ./Max.) |
| Overflade | Glare (Haze 0%), Hard coating (3H) |
| Aktivt område | 309.399×173.952 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 323.5×192 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 5.2 (Max.) mm |
| Form Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Holes & Brackets | Side mounting holes (6-M2) on left, right bezel |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
LTN140AT16-D01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Min.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 45% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 8 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 40/40/15/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.54 (Max.)(13 points) |
| Sollys Læses | N |
LTN140AT16-D01 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
LTN140AT16-D01 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 7S4P |
| Lampeform | 4 strings |
| Lampens levetid | 15K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 22.4V (Typ.) |
| Lampestrøm | 19/20/25mA (Min./Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 3.7W (Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | 6.0/12.0/20.0V (Min./Typ./Max.) |
LTN140AT16-D01 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 250mA (Typ.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | I-PEX - 20455-040E-02, Pitch:0.5 mm, Pin:40 pins |
