Oversigt
Specifikation
N150X1-L02

N150X1-L02 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | N150X1-L02 |
|---|---|
| Panelmærke | CMO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| N150X1-L02 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
N150X1-L02 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1024(RGB)×768 (XGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 85 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.099×0.297 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.297×0.297 mm (H×V) |
| Vægt | 590/605g (Typ./Max.) |
| Overflade | Antiglare (Haze 40%), Hard coating (2H), Reflection 1.8% (Max.) |
| Aktivt område | 304.1×228.1 mm (H×V) |
| Bezel Area | 307.8×231.6 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 317.3×242 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 6.7±0.3 mm |
| Form Style | Wedge (PCBA Bent, Depth ≥5.2mm) |
| Holes & Brackets | Side mounting holes (8-M2) on left, right bezel |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
N150X1-L02 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 200 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 250 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 6.0/17.0 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Hvid Variation | 1.43 (Max.)(5 points) |
| Sollys Læses | N |
N150X1-L02 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
N150X1-L02 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 1 pcs |
| Lampeform | Straight |
| Lampens levetid | 15K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 680±68V |
| Lampestrøm | 2.0/6.0/6.5mA (Min./Typ./Max.) |
| Lampefrekvens | 60±20KHz |
| Lampestartspænding | 1150/1500V (Max.)(Ta=+25/0℃) |
| Lamper Strømforbrug | 4.08W (Typ.) |
| Interface Type | Connector |
| Lamp Driver Board | No |
N150X1-L02 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 600mA (Typ.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | JAE - FI-SEB20P-HF10, Pitch:1.25 mm, Pin:20 pins |
