Oversigt
Specifikation
NV116WHM-N43

NV116WHM-N43 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | NV116WHM-N43 |
|---|---|
| Panelmærke | BOE |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,11.6 inch, 1366×768 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| NV116WHM-N43 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Et andet navn | - |
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
NV116WHM-N43 Optiske funktioner
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
| Luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | Symmetry |
| Response Speed | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Color | 262K (6-bit) |
| Skala | 45% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
NV116WHM-N43 Mekaniske egenskaber
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
| Luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | Symmetry |
| Response Speed | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Color | 262K (6-bit) |
| Skala | 45% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixel | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Samlet Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Samlet dybde | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Billedforhold (W: H) | 16:9 |
| Form Style | - |
| fiksering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Masse | 195g (Max.) |
| Overflade | - |
NV116WHM-N43 Elektronik Feature
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
| Luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | Symmetry |
| Response Speed | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Color | 262K (6-bit) |
| Skala | 45% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixel | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Samlet Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Samlet dybde | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Billedforhold (W: H) | 16:9 |
| Form Style | - |
| fiksering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Masse | 195g (Max.) |
| Overflade | - |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 2.64W (Max.) |
NV116WHM-N43 Signal Interface
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
| Luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | Symmetry |
| Response Speed | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Color | 262K (6-bit) |
| Skala | 45% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixel | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Samlet Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Samlet dybde | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Billedforhold (W: H) | 16:9 |
| Form Style | - |
| fiksering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Masse | 195g (Max.) |
| Overflade | - |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 2.64W (Max.) |
| Beløb | 1 pcs |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Pin-beløb | 40 pins |
| Pin-opgave |
NV116WHM-N43 Backlight System
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | 0 ~ 50 °C |
| ST Temperatur | -20 ~ 60 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Bemærkninger | eDP1.2 |
| Luminans | 220 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 800 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | Symmetry |
| Response Speed | 30 (Typ.)(Tr+Td) (ms) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Min.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.313; Wy:0.329 |
| Support Color | 262K (6-bit) |
| Skala | 45% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.54 (Max.)(5/13 points) |
| Antal pixel | 1366(RGB)×768 [WXGA] |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.0625×0.1875 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.1875×0.1875 mm |
| Aktiv visning | 256.125(W)×144(H) mm |
| Samlet Dim. | 278(W)×168(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Samlet dybde | 3.0 (Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Landscape type |
| Billedforhold (W: H) | 16:9 |
| Form Style | - |
| fiksering | Face mounting holes (2 pcs) on left, right slugs |
| Masse | 195g (Max.) |
| Overflade | - |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Total strømforbrug | 2.64W (Max.) |
| Beløb | 6S4P |
| Pin Pitch | 0.5 mm |
| Pin-beløb | 40 pins |
| Pin-opgave | |
| Lampeform | 4 strings |
| Lampetype | WLED |
| Position | - |
| Udveksle | - |
| Liv | 15K(Min.) (Hours) |
| Fysisk type | Included in panel signal interface |
| Backlight Driver | With LED Driver |
| Indgangsstrøm | - |
| Indgangsspænding | 5.0/12.0/21.0V (Min./Typ./Max.) |
| Forbrug | 1.68 (Max.) |
