Oversigt
Specifikation
S035V01

S035V01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | S035V01 |
|---|---|
| Panelmærke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 480×640 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| S035V01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
S035V01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 480(RGB)×640 (VGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 228 PPI |
| Aspect Ratio | 3:4 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.037×0.111 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.111×0.111 mm (H×V) |
| Vægt | 34g |
| Aktivt område | 53.28×71.04 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 64×85 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 2.9 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
S035V01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 800 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 9 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | Y |
S035V01 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8363-A |
S035V01 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 4S2P |
| Lampeform | Array |
| Lampens levetid | 25K(Min.) (Hours) |
| Lampespænding | 12.8/13.2V (Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 40/50mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 512/660mW (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
S035V01 Signal Interface
| Signalkategori | CPU/RGB/SPI |
|---|---|
| Signalklasse | CPU/RGB/SPI |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/3.3V (Typ.)(VCC/IOVCC) |
| Interface Type | FPC |
