Oversigt
Specifikation
S065WV03

S065WV03 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | S065WV03 |
|---|---|
| Panelmærke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 800×320 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| S065WV03 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
| Bemærkninger | 2/3 cut of 7.0 inch |
S065WV03 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×320 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 133 PPI |
| Aspect Ratio | 8:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0642×0.1790 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1926×0.1790 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Aktivt område | 154.08×57.28 mm (H×V) |
| Bezel Area | 156.7×60.66 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 165×72.86 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 3.5 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
S065WV03 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 500 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 55% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 12 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
S065WV03 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
S065WV03 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 3S7P |
| Lampeform | Array |
| Lampens levetid | 30K(Typ.) (Hours) |
| Lampespænding | 9.6/9.9V (Typ./Max.) |
| Lampestrøm | 140/175mA (Typ./Max.) |
| Lamper Strømforbrug | 1.34/1.73W (Typ./Max.) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | No |
S065WV03 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3/3.3V (Max.)(VDD/AVDD) |
| Interface Type | FPC |
