Oversigt
Specifikation
S070WV83-V1

S070WV83-V1 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | S070WV83-V1 |
|---|---|
| Panelmærke | CDTECH |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| S070WV83-V1 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
S070WV83-V1 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 133 PPI |
| Aspect Ratio | 15:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0635×0.1905 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.1905×0.1905 mm (H×V) |
| Vægt | TBD |
| Aktivt område | 152.4×91.44 mm (H×V) |
| Bezel Area | 155.3×94.3 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 165×104 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 5.2 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
S070WV83-V1 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 350 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 400 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 5/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/55/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 12 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.312; Wy:0.349 |
| Hvid Variation | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
S070WV83-V1 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
S070WV83-V1 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampe Beløb | 3S8P |
| Lampeform | Array |
| Lampens levetid | 20K(Min.) (Hours) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | 500/550mA (Typ./Max.) |
S070WV83-V1 Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 250/300mA (Typ./Max.) |
| Spænding til skærm signaler | 0≤VIL≤0.3VCC; 0.7VCC≤VIH≤VCC |
| Interface Type | Connector |
