Oversigt
Specifikation
ST4761B01-7

ST4761B01-7 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | ST4761B01-7 |
|---|---|
| Panelmærke | CSOT |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,48 inch, 1920×1080 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| ST4761B01-7 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
ST4761B01-7 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 46 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.183×0.549 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.549×0.549 mm (H×V) |
| Vægt | 2.00Kgs |
| Overflade | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (2H) |
| Aktivt område | 1054.08×592.92 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 1068.75×607.61 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.35 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
ST4761B01-7 Optiske funktioner
| Visningstilstand | HVA, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 4000 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 62% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 8 (Typ.)(G to G) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| transmissivitet | 6.8% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
ST4761B01-7 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 120Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
ST4761B01-7 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
ST4761B01-7 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (2 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 12.0V (Typ.) |
