Oversigt
Specifikation
T420HVD02.0

T420HVD02.0 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | T420HVD02.0 |
|---|---|
| Panelmærke | AUO |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,42 inch, 1920×1080 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| T420HVD02.0 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -20 ~ 60 °C |
T420HVD02.0 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 1920(RGB)×1080 (FHD) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 52 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.1615×0.4845 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.4845×0.4845 mm (H×V) |
| Aktivt område | 930.24×523.26 mm (H×V) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
T420HVD02.0 Optiske funktioner
| Visningstilstand | AMVA, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 350 cd/m² (Typ.) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Synsvinkel | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| 3D-skærm | |
| Sollys Læses | N |
T420HVD02.0 Elektronik Feature
| Lodret frekvens | 60Hz |
|---|---|
| Omvendt scanning | No |
T420HVD02.0 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
T420HVD02.0 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Interface Type | Connector |
