Oversigt
Specifikation
TM038QV-67A02E
TM038QV-67A02E Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM038QV-67A02E |
|---|---|
| Panelmærke | TORISAN |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,3.8 inch, 320×240 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM038QV-67A02E pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 60 °C |
TM038QV-67A02E Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 320(RGB)×240 (QVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 105 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.080×0.240 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.240×0.240 mm (H×V) |
| Aktivt område | 76.8×57.6 mm (H×V) |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Embeded |
TM038QV-67A02E Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Reflective |
|---|---|
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Sollys Læses | Y |
TM038QV-67A02E Backlight System
| Lampens position | Front light type |
|---|---|
| Lampetype | CCFL |
| Lampe Beløb | 1 pcs |
TM038QV-67A02E Signal Interface
| Signalkategori | TTL |
|---|---|
| Signalklasse | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) |
| Interface Type | FPC |
