Oversigt
Specifikation
TM039PYH01

TM039PYH01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM039PYH01 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 320×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM039PYH01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM039PYH01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 320(RGB)×480 (HVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 146 PPI |
| Aspect Ratio | 2:3 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.058×0.174 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.174×0.174 mm (H×V) |
| Overflade | Without Polarizer |
| Aktivt område | 55.68×83.25 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 59.08×90.82 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 0.6 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
TM039PYH01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 500 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 262K (6-bit) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 60/70/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 9 o'clock |
| transmissivitet | 5.6% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
TM039PYH01 Elektronik Feature
| Driver IC | Suggest HX8357-B, HX8357-C, ILI9486, R61581B |
|---|
TM039PYH01 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
