Oversigt
Specifikation
TM040XYHP01

TM040XYHP01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040XYHP01 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4.0 inch, 640×1136 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040XYHP01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Driftstemperatur | -20 ~ 70 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 80 °C |
TM040XYHP01 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 640(RGB)×1136 |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 325 PPI |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.026×0.078 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.078×0.078 mm (H×V) |
| Overflade | Without Polarizer |
| Aktivt område | 49.92×88.61 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 52.32×95.2 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 0.4 (Typ.) mm |
| Landskab eller Portræt | Portrait type |
| Berøringspanel | Without |
TM040XYHP01 Optiske funktioner
| Visningstilstand | SFT, Normally Black, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 900 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Color Gamut | 60% NTSC (CIE1931) |
| Responstid | 35 (Typ.)(Tr+Td) |
| Synsvinkel | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | Symmetry |
| transmissivitet | 4.3% (Typ.)(with Polarizer) |
| Sollys Læses | N |
TM040XYHP01 Elektronik Feature
| Driver IC | COG Suggest HX8394D, HX8394F, HX8394J, R6138 |
|---|
TM040XYHP01 Backlight System
| Lampetype | No B/L |
|---|
