Oversigt
Specifikation
TM040XYS01

TM040XYS01 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040XYS01 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 272×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040XYS01 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | - |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Rating | - |
TM040XYS01 Mekaniske egenskaber
| Model Alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Rating | - |
| Pixelformat | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 48.96×88.08 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skitse Dim. | 52.36×95.2 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Form Factor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Pladetykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Vægt | - |
| Overflade | Without Polarizer |
TM040XYS01 Optiske funktioner
| Model Alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Rating | - |
| Pixelformat | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 48.96×88.08 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skitse Dim. | 52.36×95.2 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Form Factor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Pladetykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Vægt | - |
| Overflade | Without Polarizer |
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Optisk tilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Chromaticity | - |
| Farve numre | - |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| ensartethed | - |
| Udendørs sigtbarhed | - |
| transmittans | 5.07% (Typ.) |
TM040XYS01 Backlight System
| Model Alias | - |
|---|---|
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Rating | - |
| Pixelformat | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch | 0.036×0.108 mm (H×V) |
| Konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Pitch | 0.108×0.108 mm (H×V) |
| Visningsområde | 48.96×88.08 mm (H×V) |
| Bezel Area | - |
| Skitse Dim. | 52.36×95.2 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 1.0 (Typ.) mm |
| Form Factor | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Pladetykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Vægt | - |
| Overflade | Without Polarizer |
| lysstyrke | 0 cd/m² |
| Kontrastforhold | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Optisk tilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Responstid | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Chromaticity | - |
| Farve numre | - |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| ensartethed | - |
| Udendørs sigtbarhed | - |
| transmittans | 5.07% (Typ.) |
| Lampetype | No B/L |
| Beløb | - |
| Livstid | - |
| Udskiftning | - |
| Lampeform | - |
| Position | - |
