Oversigt
Specifikation
TM040XYS31

TM040XYS31 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040XYS31 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 272×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040XYS31 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Alias | - |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Bemærkninger | 1/6 cut, 48 chips |
TM040XYS31 Mekaniske egenskaber
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Bemærkninger | 1/6 cut, 48 chips |
| Løsning | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 48.96(H) × 88.08(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Skitse Dim. (Mm) | 52.36(H) × 95.2(V) |
| (Mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas Tykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
TM040XYS31 Optiske funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Bemærkninger | 1/6 cut, 48 chips |
| Løsning | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 48.96(H) × 88.08(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Skitse Dim. (Mm) | 52.36(H) × 95.2(V) |
| (Mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas Tykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m²) | 0 |
| Kontrastforhold | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 3 o'clock |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | - |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | - |
| Udendørs sigtbarhed | - |
| transmissivitet | 5.07% (Typ.) |
TM040XYS31 Elektronik Feature
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Bemærkninger | 1/6 cut, 48 chips |
| Løsning | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 48.96(H) × 88.08(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Skitse Dim. (Mm) | 52.36(H) × 95.2(V) |
| (Mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas Tykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m²) | 0 |
| Kontrastforhold | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 3 o'clock |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | - |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | - |
| Udendørs sigtbarhed | - |
| transmissivitet | 5.07% (Typ.) |
| Driver IC | COG Suggest ILI9487, ILI9486, HX8357D, HX8357C, NT35310, R61581 |
TM040XYS31 Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Bemærkninger | 1/6 cut, 48 chips |
| Løsning | 272(RGB)×480, WQVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 48.96(H) × 88.08(V) |
| Bezel Area (mm) | - |
| Skitse Dim. (Mm) | 52.36(H) × 95.2(V) |
| (Mm) | 1.0 (Typ.) |
| Form Style | Flat Rectangle |
| Glas Tykkelse | 0.50+0.50 mm |
| Aspect Ratio | 9:16 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | - |
| Behandling | Without Polarizer |
| Luminans (cd / m²) | 0 |
| Kontrastforhold | 500:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/70/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 3 o'clock |
| Respons (ms) | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | - |
| Skærmfarver | - |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | - |
| Udendørs sigtbarhed | - |
| transmissivitet | 5.07% (Typ.) |
| Driver IC | COG Suggest ILI9487, ILI9486, HX8357D, HX8357C, NT35310, R61581 |
| Form | - |
| Position | - |
| Udskiftning | - |
| Antal | - |
| Livstid | - |
