Oversigt
Specifikation
TM040YDH10

TM040YDH10 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH10 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH10 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Et andet navn | - |
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner |
TM040YDH10 Optiske funktioner
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | 6 o'clock |
| Response Speed | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.288; Wy:0.315 |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Skala | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
TM040YDH10 Mekaniske egenskaber
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | 6 o'clock |
| Response Speed | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.288; Wy:0.315 |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Skala | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Antal pixel | 480(RGB)×800, WVGA |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.108×0.108 mm |
| Aktiv visning | 51.84(W)×86.4(H) mm |
| Samlet Dim. | 56.34(W)×95.7(H) mm |
| Bezel Opening | 52.84(W)×87.4(H) mm |
| Samlet dybde | 1.95/3.4 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Billedforhold (W: H) | 3:5 |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Overflade | Antiglare |
TM040YDH10 Elektronik Feature
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | 6 o'clock |
| Response Speed | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.288; Wy:0.315 |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Skala | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Antal pixel | 480(RGB)×800, WVGA |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.108×0.108 mm |
| Aktiv visning | 51.84(W)×86.4(H) mm |
| Samlet Dim. | 56.34(W)×95.7(H) mm |
| Bezel Opening | 52.84(W)×87.4(H) mm |
| Samlet dybde | 1.95/3.4 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Billedforhold (W: H) | 3:5 |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Overflade | Antiglare |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
TM040YDH10 Signal Interface
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | 6 o'clock |
| Response Speed | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.288; Wy:0.315 |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Skala | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Antal pixel | 480(RGB)×800, WVGA |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.108×0.108 mm |
| Aktiv visning | 51.84(W)×86.4(H) mm |
| Samlet Dim. | 56.34(W)×95.7(H) mm |
| Bezel Opening | 52.84(W)×87.4(H) mm |
| Samlet dybde | 1.95/3.4 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Billedforhold (W: H) | 3:5 |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Overflade | Antiglare |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
| Indgangsstrøm | - |
| Indgangsspænding | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
| Forbrug | TBD |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) |
| Position | - |
| Fysisk type | FPC |
| Pin Pitch | Pins |
| Beløb | Pin Assignment |
TM040YDH10 Backlight System
| Et andet navn | - |
|---|---|
| OP Temperatur | -20 ~ 70 °C |
| ST Temperatur | -30 ~ 80 °C |
| Vibration Level | - |
| Funktioner | |
| Luminans | 330 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| God udsigt på | 6 o'clock |
| Response Speed | 25 (Typ.)(Tr+Td) ms |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Driftstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Chromaticity | Wx:0.288; Wy:0.315 |
| Support Color | 16.7M (8-bit) |
| Skala | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid Variation | 1.25/1.33 (Typ./Max.)(9 points) |
| Antal pixel | 480(RGB)×800, WVGA |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Dot pitch (W × H) | 0.036×0.108 mm |
| Pixel pitch (W × H) | 0.108×0.108 mm |
| Aktiv visning | 51.84(W)×86.4(H) mm |
| Samlet Dim. | 56.34(W)×95.7(H) mm |
| Bezel Opening | 52.84(W)×87.4(H) mm |
| Samlet dybde | 1.95/3.4 (Typ./Max.) mm |
| Form Shape | Flat Rectangle |
| Orientering | Portrait type |
| Billedforhold (W: H) | 3:5 |
| Form Style | - |
| Masse | TBD |
| Overflade | Antiglare |
| Opdateringshastighed | 60Hz |
| Omvendt scanning | No |
| Driver IC | COG Built-in HX8369-A01 |
| Indgangsstrøm | 20mA (Typ.) |
| Indgangsspænding | 25.6V (Typ.) |
| Forbrug | 512mW (Typ.) |
| Signal Interface | MIPI (2 data lanes) |
| Position | - |
| Fysisk type | Included in panel signal interface |
| Pin Pitch | Pins |
| Beløb | 8S1P |
| Lampetype | WLED |
| Udveksle | - |
| Lampeform | 1 string |
| Lampeliv | 15K(Min.) (Hours) |
| Backlight Driver | No |
