Oversigt
Specifikation
TM040YDH13

TM040YDH13 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | TM040YDH13 |
|---|---|
| Panelmærke | TIANMA |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,4 inch, 480×800 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| TM040YDH13 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Alias | - |
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
TM040YDH13 Mekaniske egenskaber
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 56.3(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.0/2.17 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear, Hard coating |
TM040YDH13 Optiske funktioner
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 56.3(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.0/2.17 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear, Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | 320 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 9 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.285; Wy:0.309 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
TM040YDH13 Signal Interface
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 56.3(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.0/2.17 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear, Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | 320 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 9 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.285; Wy:0.309 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Spændingsforsyning | (1.8/2.8)/2.8V (Typ.)(IOVCC/VCC) |
| Nuværende forsyning | - |
| Forbrug | TBD |
| Logisk spænding | - |
| Position | - |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | Pin Configuration |
TM040YDH13 Backlight System
| Alias | - |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur. | -30 ~ 80 °C |
| Driftstemperatur. | -20 ~ 70 °C |
| Vibration | - |
| Løsning | 480(RGB)×800, WVGA |
| Dot pitch (mm) | 0.036×0.108 (H×V) |
| Pixelformat | RGB Vertical Stripe |
| Pixel pitch (mm) | 0.108×0.108 (H×V) |
| Aktivt område (mm) | 51.84(H) × 86.4(V) |
| Bezel Area (mm) | 52.84(H) × 87.4(V) |
| Skitse Dim. (Mm) | 56.3(H) × 98.3(V) |
| (Mm) | 2.0/2.17 (Typ./Max.) |
| Form Style | - |
| Aspect Ratio | 3:5 (H:V) |
| Orientering | Portrait type |
| Vægt | TBD |
| Behandling | Clear, Hard coating |
| Luminans (cd / m²) | 320 (Typ.) |
| Kontrastforhold | 600:1 (Typ.) (Transmissive) |
| Synsvinkel | 70/70/60/70 (Typ.)(CR≥10) |
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
| Bedste visning på | 9 o'clock |
| Respons (ms) | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Hvid Koordinering | Wx:0.285; Wy:0.309 |
| Skærmfarver | 16.7M (8-bit) |
| Color Gamut | 65% NTSC (CIE1931) |
| Hvid ensartethed | 1.25 (Max.)(9 points) |
| Spændingsforsyning | 24.0V (Typ.) |
| Nuværende forsyning | 20mA (Typ.) |
| Forbrug | 480mW (Typ.) |
| Logisk spænding | - |
| Position | - |
| Tonehøjde | Pins |
| Antal | 8S1P |
| Udskiftning | - |
| Form | 1 string |
| Livstid | 15K(Min.) (Hours) |
